KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11932081
nr 1193 2081
Jan Scaw Mulder
(1895-1988), Nederländerna
Akvarell, Signerad, daterad 1976, Motivet: 33x40 cm
Jan Scaw Mulder, Nederländsk bildkonstnär född 1895, död 1988.
måndag 16 juli 2018
kl 18:28:44
Jan Scaw Mulder
Läs mer om Jan Scaw Mulder